UWAGA!

Od poniedziałku do piątku zakup biletów tylko online!!!  

Od poniedziałku do piątku zakup biletów tylko online!!!  

Od poniedziałku do piątku zakup biletów tylko online!!!  

Od poniedziałku do piątku zakup biletów tylko online!!!  

Grupy zorganizowane

Podziel się

Czy chcielibyście przenieść się w magiczny świat kosmosu? Od dziś to możliwe! Zastąp szkolną lekcję galaktycznymi odkryciami, które zostaną z uczniami na długo!

Dlaczego warto uzupełnić plan lekcji o wizytę

w Stacji Kosmicznej COPERNICUS?

Multimedialne pokazy pobudzają ciekawość i zachęcają do zgłębiania wiedzy na temat kosmosu, nauki i technologii, mogą również motywować młodych ludzi do rozważania kariery w dziedzinach STEM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka) a filmy, hologramy i projekcje przedstawią historię eksploracji kosmosu i przyszłe misje w sposób zrozumiały i angażujący.

Co czeka grupę uczniów odwiedzających wystawę?

Uczestnicy wystawy rozpoczynają swoją kosmiczną przygodę od projekcji filmów popularnonaukowych na głównym rdzeniu budynku (czas trwania: 25 min). W ramach seansu przenosimy się na stację Copernicus, skąd wyruszamy w podróż do odległych mgławic. Podczas projekcji odkrywamy:

- **Cykl życia gwiazd** – uczestnicy dowiadują się, czym są gwiazdy, jak powstają, jak przebiega ich życie oraz co dzieje się po ich śmierci.

- **Wierzenia starożytnych ludów** – uczestnicy poznają historię astronomii, która pierwotnie wywodziła się z astrologii. Zobaczą, jak starożytne cywilizacje postrzegały niebo oraz jak ewoluowało ich rozumienie otaczającego świata.

- **Pas asteroid** – uczestnicy odkrywają istnienie pasa asteroid znajdującego się pomiędzy Marsem a Jowiszem. Poznają jego strukturę oraz największy obiekt w tym regionie – Ceres. Sztuczna inteligencja statku informuje również, że jedna z asteroid została przechwycona i można ją podziwiać na górnym piętrze.

- **Spacer po Układzie Słonecznym** – uczestnicy mają okazję zapoznać się ze wszystkimi planetami naszego Układu Słonecznego.

 

Następnie grupa pod opieką edukatora przechodzi do prezentacji pod tyt. "Wszechświat w różnych barwach" (czas trwania: 5 min). Tutaj uczestnicy dowiadują się, w jaki sposób badamy nasz wszechświat za pomocą różnych długości fal ze spektrum promieniowania elektromagnetycznego. Edukatorzy informują uczestników, dlaczego obserwowanie naszego wszechświata w różnych zakresach fal jest tak bardzo istotne. Dodatkowe informacje: co blokuje światło widzialne? Dlaczego odległość w kosmosie podawana jest za pomocą lat świetlnych? W jaki sposób uzyskujemy kolory na zdjęciach z kosmosu?

Dalej uczestnicy docierają do okna widokowego, z którego mogą dostrzec naszą planetę widzianą z pokładu stacji. Nad ich głowami rozpościera się niebo pełne gwiazd pod tyt. "42,587 km kosmicznej podróży" (czas trwania: 5 min). Edukatorzy przedstawiają obiekty aktualnie widoczne na niebie, przekazują również najważniejsze informacje odnośnie do ruchu gwiazd na niebie. Tutaj poznajemy informacje o międzynarodowej stacji kosmicznej np.

  • odległość stacji względem Ziemi
  • ilość aktualnej oraz przeszłej załogi
  • prędkość, z jaką porusza się stacja
  • charakter wykonywanych badań itp.

W ramach wizyty w strefie “Odległe Światy” (czas trwania: 5 min) uczestnicy poznają skalę otaczającego nas wszechświata. Dowiadują się:

- Ile jest gwiazd we wszechświecie?
- Ile spośród tych gwiazd posiada planety krążące wokół nich?
- Ile odkryliśmy planet pozasłonecznych?
- Ile spośród tych planet jest podobnych do Ziemi?
- Co to jest ekosfera i dlaczego jest tak ważna w kontekście badań pozaziemskiego życia?

Zobaczą również animacje ekosfer różnych gwiazd.

Po części merytorycznej, uczestnicy mogą doznać wrażeń sensorycznych oraz wzrokowych zaglądając do kontenera, w którym został uwięziony przedstawiciel pozaziemskiej cywilizacji (strefa obcego).

W trakcie pobytu w strefie “Spacer planetarny” (czas trwania: 15 min) uczestnicy poznają wszystkie planety Układu Słonecznego. Za pomocą monitorów oraz edukatorów, przekazujemy najciekawsze informacje dotyczące planet Układu Słonecznego. Po spacerze uczestnicy poznają:

- wszystkie planety Układu Słonecznego

- dowiedzą się o różnorodności każdej z planet oraz poznają charakterystyczne warunki panujące na każdym z tych ciał niebieskich

- doświadczą potencjalnego wpływu grawitacji Jowisza, gdyby dało się stanąć na jego powierzchni.

- zapoznają się z historią odkrycia meteorytu Memorss

- poznają historię oraz zastosowanie skafandrów kosmicznych, które pozwoliły nam na badanie przestrzeni kosmicznej

Ostatnim elementem pobytu na wystawie jest udział w ciekawych i angażujących prelekcjach o tematyce kosmosu. Prelekcje są prowadzone w sposób interaktywny,  uczestnikom zadawane są pytania i uczniowie mogą zadawać interesujące ich pytania prowadzącemu.

Przykładowe tematy zajęć:

- cykl życia gwiazdy, od narodzin aż do śmierci

- czy życie pozaziemskie istnieje?

- podróż po horyzoncie zdarzeń Czarnej Dziury

- kosmiczne latarnie, jak gwiazdy Neutronowe wskazują nam kierunek

- jak duży jest nasz wszechświat

- bieżące zjawiska na niebie np. aktualnie opowiadam o komecie, która będzie widoczna na naszym niebie w przyszłym tygodniu.

 

Całość zwiedzania wystawy z grupą uczniów: około 1,5h

 

Kup taniej bilet grupowy online:

UWAGA!

W dniach: 1, 2, 7, 8, 9, 14, 15, 16 kwietnia,

z uwagi na wcześniejsze rezerwacje, wystawa będzie nieczynna.

Ceny biletów dla grup 

CZWARTEK - PIĄTEK: 

Godziny rozpoczęcia wycieczek grupowych od godz. 9.00.

Grupy szkolne wchodzą co pół godziny.

RODZAJ BILETU  CENA ONLINE
ZA OSOBĘ
Bilet grupowy* 45,00 zł

* grupa minimum 11 osób.

Wystawa przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia. 

Czas zwiedzania wystawy ok 1 h, pobyt w strefie bezpieczeństwa bez ograniczeń. 

Opiekun -  wejście bezpłatne.

*Do każdej puli 11 biletów 1 bilet dla opiekuna gratis. Każdy kolejny opiekun zobowiązany jest kupić bilet.

 

Autokary mogą zaparkować na parkingu przy ul. Przemysłowej 2 - Parking Poznań Główny. Cena za każdą godzinę parkowania autokaru to 10zł.

Z parkingu uczniowie mają już tylko 500m drogi do Pawilonu 11.

Masz pytania? Skontaktuj się:

COPERNICUS
STACJA KOSMICZNA